Korzyści płynące z zatrudnienia firmy sprzątającej

ekipa sprzątającaPorządek w biurach, sklepach czy halach magazynowych nie tylko wpływa na efektywność pracowników, ich poczucie komfortu i bezpieczeństwa, ale także na wizerunek firmy. Sprzątanie miejsca pracy warto zlecić fachowcom. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze, a dodatkowo niesie za sobą szereg innych korzyści.

Wysoka jakość usług sprzątających

Zatrudnienie osoby do sprzątania na pełen etat jest droższe niż skorzystanie z usług firmy zewnętrznej. Powierzenie zadań związanych z utrzymaniem porządku i czystości serwisowi sprzątającemu pozwala zredukować koszty stałe w przedsiębiorstwie. Właściciel miejsca pracy nie ponosi żadnych wydatków związanych z utrzymaniem pracownika, a jedynie opłaca faktury za usługi sprzątania.

Sprzątanie miejsca pracy czy terenu wspólnoty mieszkaniowej zawsze wiąże się z zakupem drogich preparatów i urządzeń. Zatrudniając firmę sprzątającą przedsiębiorca lub spółdzielnia nie musi martwić się ani o środki czystości, ani o odpowiednie sprzęty. Jest to szczególnie ważne w przypadku sprzątania obiektów wielkopowierzchniowych, gdzie czyszczenie posadzek odbywa się za pomocą specjalnych maszyn. Firma zewnętrzna dysponuje również urządzeniami do prania tapicerek, odkurzaczami wodnymi i dmuchawami do liści, co znacznie skraca czas pracy i podnosi jakość usług.

Elastyczność współpracy z firmą sprzątającą

Zaletą zatrudnienia firmy sprzątającej jest także możliwość dostosowania usług do potrzeb danej przestrzeni. To zleceniodawca decyduje o tym, jakie czynności mają zostać wykonane, z jaką częstotliwością oraz w jakim czasie. Firmy porządkowe są pod tym względem bardzo elastyczne. Sprzątanie biur może odbywać się po godzinach pracy, tak aby nie przeszkadzać pracownikom w wykonywaniu obowiązków. Z kolei sprzątanie wspólnot mieszkaniowych może zostać wykonane w dzień, kiedy większość mieszkańców przebywa poza domem.

Wynajmując firmę zewnętrzną, zleceniodawca nie musi obawiać się o zniszczenie mienia, np. zalanie sprzętu komputerowego. Większość serwisów sprzątających posiada polisę ubezpieczeniową OC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *