Co wchodzi w zakres usług firmy sprzątającej?

sprzątanie biuraPorządek, świeży zapach w powietrzu i zadbane kwiaty to tylko nieliczne usługi, które oferują firmy sprzątające. Czym jeszcze zajmują się pracownicy serwisu sprzątającego?

Zakres usług firmy sprzątającej

Do usług świadczonych przez firmy sprzątające najczęściej możemy zaliczyć:
Sprzątanie biur – dbanie o porządek w przestrzeni biurowej obejmuje m.in. ścieranie kurzu z komputerów i biurek, odkurzanie, sprzątanie toalet czy podlewanie roślin.
Mycie okien – wszyscy wiemy, ile trudu trzeba włożyć, by nie zostawić żadnych smug na szybach. Firma sprzątająca, oprócz dokładnego umycia okien, zadba także o inne przeszklone elementy na zewnątrz i wewnątrz budynku.
Czyszczenie posadzek – usługi obejmują czyszczenie posadzek wykonanych m.in. z płytek, betonu, gresu czy kamienia naturalnego w biurowcach, halach produkcyjnych i magazynowych, a także obiektach handlowych i użyteczności publicznej.
Pranie wykładzin i tapicerek – wykładziny w biurze i meble tapicerowane gromadzą kurz, roztocza oraz wiele innych alergenów, dlatego warto je regularnie prać. Nikt nie zrobi tego lepiej niż firma sprzątająca, która posiada do tego odpowiedni sprzęt.
Sprzątnie wspólnot mieszkaniowych – czysta klatka schodowa to nie tylko zamiecione i umyte schody. Profesjonalny serwis sprzątający zadba również o poręcze schodów, okna oraz drzwi wejściowe do klatki. Wykwalifikowani pracownicy uporządkują również tereny zielone wokół budynku: skoszą trawę, zgrabią liście, przytną krzewy.

Kto korzysta z usług firmy sprzątającej?

Z usług świadczonych przez firmy sprzątające coraz chętniej korzystają zarówno instytucje, jak i osoby prywatne. Pracownicy serwisu sprzątającego codziennie dbają o porządek w biurach, obiektach handlowych, przemysłowych i magazynowych. Lista usług jest dobierana indywidualnie dla każdego klienta i zależy od powierzchni oraz specyfiki danego obiektu. W przypadku powierzchni biurowych sprzątanie można przeprowadzić poza godzinami pracy, tak aby nie przeszkadzać pracownikom w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *