Co to są powłoki polimerowe i gdzie się je stosuje?

pędzelPowłoki polimerowe to jeden z chętniej wybieranych rodzajów powłok ochronnych, które znajdują zastosowanie m.in. na posadzkach. Dzięki nim materiały wykończeniowe na dłużej zachowują estetyczny wygląd, a utrzymanie idealnego porządku staje się mniej problematyczne. Wyjaśniamy, czym są powłoki polimerowe i kiedy warto z nich korzystać.

Powłoka polimerowa – co to takiego?

Powłoka polimerowa to specjalistyczna powłoka ochronna, która znajdują różne zastosowanie. W zależności od rodzaju wyróżniamy m.in. powłoki polimerowe do ochrony narażonych na intensywne użytkowanie posadzek w obiektach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych, powłoki polimerowe antygraffiti, powłoki polimerowe do metali, które chronią przed korozją oraz inne rodzaje powłok ochronnych na bazie odpowiednio dobranych polimerów. Wspólną cechą wszystkich powłok polimerowych są ich właściwości zabezpieczające przed oddziaływaniem na pokryty materiał różnych czynników niszczących.

Powłoki polimerowe to nowoczesne rozwiązanie, które nie wpływa w negatywny sposób na stan zdrowia i środowiska naturalnego. Nasza firma specjalizuje się w zabezpieczaniu powierzchni posadzek powłokami polimerowymi oraz ich prawidłową konserwacją. Świadczymy także kompleksowe usługi sprzątające dla biznesu na najwyższym poziomie, dbając o to, aby miejsce pracy było idealnie czyste i przyjazne dla pracowników.

Zalety powłok polimerowych

Zabezpieczenie posadzki powłoką polimerową wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim pozwala uniknąć jej szybkiego zniszczenia na skutek intensywnego użytkowania. Wniesiony na obuwiu piasek i inne zanieczyszczenia, można wprawdzie posprzątać, jednak wcześniej powodują one mikrouszkodzenia posadzki, w których zbierają się drobnoustroje oraz niemożliwe do usunięcia resztki zabrudzeń. Funkcja ochronna powłok polimerowych to jednak nie wszystko. Znacząco ułatwiają one utrzymanie idealnego porządku, wpływają na estetykę posadzek np. biurowych korytarzy, a także cechują się właściwościami antypoślizgowymi, poprawiając bezpieczeństwo i zapobiegając upadkom oraz związanym z nimi urazom. To najważniejsze z zalety polimeryzacji posadzek, którą chętnie przeprowadzimy na Państwa zlecenie. Zajmujemy się także utrzymaniem porządku w pomieszczeniach firmowych, dbając o higieniczną czystość, piękny zapach oraz przyjazną i zdrową atmosferę w budynku. Brudny mop, płukana w nieświeżej wodzie ścierka, tanie środki czyszczące oraz grymas niezadowolenia związany z koniecznością sprzątania, nie są naszymi znakami rozpoznawczymi. My działamy w sposób profesjonalny, bo dbanie o porządek jest naszą pasją oraz misją, która przyświeca naszej rodzinnej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *