ABC prania wykładzin w domu i w biurze

odkurzacz piorący wykładzinęWykładziny na stałe zagościły w biurach, a coraz częściej spotykamy je także w domach. Nic dziwnego. Jest to materiał bardzo przyjemny w użytkowaniu, a niezliczona gama wzorów i odcieni stwarza duże możliwości przy aranżacji wnętrza. W odróżnieniu od płytek czy paneli wymagają jednak poświecenia większej ilości czasu na pielęgnację.

O czym pamiętać przy praniu wykładzin i dywanów?

Aby wykładziny dobrze się prezentowały, powinieneś je regularnie prać. Możesz skorzystać z usług firmy sprzątającej albo wyczyścić materiał samodzielnie. Od czego zacząć? Przede wszystkim od zakupu odpowiednich środków czyszczących. W sklepach dostępne są różnorakie płyny i szampony do czyszczenia wykładzin i dywanów. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu, a przed rozpoczęciem prania przetestuj środek chemiczny w mało widocznym miejscu. Ręczne czyszczenie szczotką sprawdzi się tylko w przypadku świeżych plam. Głębsze zabrudzenia, roztocza i nieprzyjemny zapach usuniesz tylko z użyciem odkurzacza piorącego. Urządzenia tego typu są jednak dość drogie, więc przeanalizuj, czy taki wydatek będzie opłacalny. Alternatywą jest wypożyczenie maszyny w wypożyczalni odkurzaczy piorących, o ile w Twojej okolicy ktoś oferuje taką usługę.

Kiedy zatrudnić do pomocy firmę sprzątającą?

Ze wsparcia firmy sprzątającej warto skorzystać przede wszystkim, jeśli wykładzin jest dużo albo są bardzo silnie zabrudzone. Specjaliści posiadają niezbędny sprzęt o dużej mocy, który efektywnie oczyści nawet duże powierzchnie. Wyspecjalizowani fachowcy wiedzą, jak usunąć plamy bez niszczenia tkaniny. Potrafią dobrać środki chemiczne do materiału, z którego została wykonana wykładzina. Z usług firm sprzątających korzystają przede wszystkim właściciele biur, którzy dbają o komfort swoich pracowników.

1 thoughts on “ABC prania wykładzin w domu i w biurze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *